gerb ukraine

Соціальний захист – наш спільний обов’язок

Звичайно,  всі потреби цієї  соціально — вразливої  категорії громадян задовольнити  складно, однак і міська рада, і відділи освіти,  сім’ї, молоді та спорту, соціального захисту   намагаються злагоджено працювати, аби вони відчували турботу та підтримку.  Скажімо, позитивно вирішуються питання інклюзивного дошкільного виховання та навчання у відповідних закладах громади,  питання соціального таксі. В результаті проробленої роботи, Носівська ОТГ потрапила у перелік  тих 28 громад, які отримають спецтранспорт.  Наразі триває  тендерна процедура  при міністерстві соціальної політики України, по завершенню якої буде передано спеціальний автомобіль і для нашої громади також. У відділі соціального захисту населення його вже готові прийняти, мають вже і замовлення від  громадян.

Ще одна ініціатива міського голови – вшановувати  ветеранів, учасників бойових дій, партизанів та довгожителів, знайшла підтримку депутатів у затвердженні відповідної програми. З початку року  25 ювілярів з нагоди 90 та 95 років та жителів, які  відзначають день народження після 95 років  відвідали відповідальні працівники міської ради та  відділу соціального захисту населення.  Стосовно соціального захисту населення  вразливих категорій, міська рада   також зробила немало:  затверджені ряд соціально – орієнтованих програм для різних верств населення громади. Зокрема, діють пільгові маршрути автоперевезень, перевезення залізничним транспортом,   за які  перевізникам відшкодовуються кошти з міського бюджету, громадяни, які мають право на отримання адресної натуральної допомоги, учасники АТО та  інших  бойових конфліктів одержують  разову матеріальну допомогу. Діти з особливими потребами  забезпечені памперсами відповідно до віку та потреби  тощо.

Днями до першого  міського садочка,  у групу,   яку  віднедавна  відвідує  відразу двоє дітей з особливими потребами, Носівська міська рада придбала спеціальне  інклюзивне крісло.

Загалом,  п’ятеро батьків   діток  з особливими потребами цьогоріч виявили бажання, аби їхні дітки відвідували дошкільні заклади. Всі запити були задоволені відділом освіти міської ради. Для цього були  прийняті на роботу асистенти вихователя (два – у першому садочку, один – у «Ромашці», що на цукрозаводській околиці ).

Відчувають підтримку дітки, які  охоплені  інклюзивним навчанням.  У  навчальних закладах громади наразі навчається  чотирнадцять  дітей з особливими  потребами. Найбільше – одинадцять — у міській школі №1. Видатки на них, в тому числі на засоби корекції за  десять місяців нинішнього року склала понад  120 тисяч гривень. Придбані  три проектори, два  ноутбука, два планшета тощо. Наразі відділ освіти, сім’ї, молоді та спорту міської ради чекає замовлень  потреб інклюзії  від директорів закладів, де навчаються особливі дітки. На це у міському бюджеті також   передбачені  кошти.

 Прес-служба Носівської міської ради

 

Поділитися Facebook
A A A K K
Повернутися до звичайної версії сайту
Міська рада
Наша громада

Виконавчий комітет

Місцеві податки

Нормативні документи
З'язки з громадскістю

Архітектура та містобудування

Комунальна сфера
Освіта

Культура

Соціальний захист