gerb ukraine

Володимир ІГНАТЧЕНКО: «Новій школі у Носівці- бути!»

Завершився ще один навчальний рік. Для молодших школярів  відпочинок розпочався  вже у літніх пришкільних таборах  денного перебування, частина оздоровиться та відпочине у спеціальних закладах. Пільгові категорії- за рахунок міського бюджету. На ці потреби  на сесії міської ради було виділено  сто тисяч гривень.

Для  учнів випускних дев’ятих та одинадцятих класів лишились  позаду хвилювання за державну підсумкову атестацію та зовнішнє незалежне оцінювання,  готуються та вже святкують  випускні вечори, проводяться ремонти у навчальних закладах. З червня,  вважай, розпочалася активно і підготовка до нового навчального року. Та якщо з іншими закладами не виникає питань, то добудова  довгобуда п’ятої міської школи  на слуху  у всіх. Відкриють її чи ні? Ось у чому питання. Власне,  з нього  і почали розмову з міським головою Володимиром Ігнатченком. Адже Володимир Миколайович неодноразово порушував питання  завершення будівництва ще працюючи на посаді голови районної ради, звертаючись з клопотаннями до замовника будівництва — обласного управління капітального будівництва. Врешті,  нинішній міський голова ще йдучи на вибори, обіцяв, що нова українська школа у Носівці буде, при цьому заручився підтримкою  депутатів,  керівників області, захищав проект добудови школи перед комісією в ОДА, переконавши  її членів  у тому, що треба добудувати та відкрити  у Носівці школу № 5. Яка ситуація наразі, чого чекати носівчанам, адже до вересня лишилося небагато, втім  активізації робіт на території довгобуду не помічено.

—Ми робимо все  можливе, аби  нарешті добудувати школу  №5 у Носівці. Інакше  бути не може.  Ситуація насправді дуже неоднозначна і найважче у ній  те, що ні міська рада, ні я особисто не маємо важелів впливу на будівельників чи замовника. Фактично, замовником робіт, організатором тендерів, виготовленням проекту і безпосередньо розпорядником коштів є замовник – обласне управління капітального будівництва.  Я неодноразово звертався з пропозицією  до цієї організації щодо передачі довгобуду на баланс міської ради. Тоді б ми самі шукали будівельників, розпоряджалися коштами. Однак нам його передадуть лише після здачі в експлуатацію. Наразі міська рада і я особисто порушуємо це питання перед всіма і в Чернігові, і в Києві лише на рівні переконань у важливості відкриття навчального закладу, бо є справді  у цьому потреба. Відкриття школи на 520 місць дасть змогу розвантажити інші  навчальні заклади  Носівки, а також відкрити дошкільний заклад у місті, адже у цьому також  є  потреба.  Зі свого боку ми  докладаємо максимально зусиль, в першу чергу фінансових. Надання субвенції на добудову передбачає 25 — відсоткове  співфінансування з міського бюджету. Незважаючи на те, що цього року нам довелося  профінансувати майже сім мільйонів з міського бюджету на оплату енергоносіїв та  виплату заробітної плати технічним працівникам закладів освіти   громади, понад два мільйони виділили на добудову школи.   Готуючи пакет документів до Фонду регіонального розвитку, заручившись підтримкою народного депутата Валерія Давиденка, депутата  обласної ради Сергія Баришовця, найбільше хвилювань викликало відшукати  та  залучити кошти, адже міський бюджет  такого навантаження не витримає в будь-якому випадку. Обласне управління капітального будівництва озвучило суму 9,3 млн, якої, їм вистачить для добудови закладу в Носівці.  В результаті проведеної роботи, підтримки депутатів  Фонд регіонального розвитку виділив 7,3 млн. на добудову школи у Носівці за умови співфінансування з міського бюджету.   Ми відразу погодилися на такі умови. Однак, виявилося, найважче у цій ситуації не відшукати  фінанси, а змусити якісно виконати свої обов’язки  підрядною компанією «Буд- Арвест»,і  відповідально проконтролювати замовником строки виконання  робіт, якість зробленого. І я, і  мої заступники у  приміщення школи бувають  щотижня. Ще восени  наголошували в області, безпосередньо в обласному управлінні капітального будівництва, що 5-10 чоловік, які там працювали, ніколи не  охоплять   такий масштаб робіт у  встановлені терміни. Вже тоді   пропонували   скасувати тендер і провести новий, відповідно, з іншою підрядною організацією.

— Яка зараз ситуація з багатостраждальним довгобудом?

 — На сьогодні будівельні роботи  майже призупинені. Я особисто неодноразово ініціював зустрічі, наголошував, що робота не ведеться належним чином, що не вкладуться у терміни, однак керівник відомства запевняв,  що все  буде добре.

 Депутати підтримали ініціативу з побудови котельні. У  минулому році пішли на додаткові витрати, збудували  котельню на альтернативних видах палива, цілу зиму опалювали заклад також з міського бюджету, аби будівельники могли  тут працювати, однак з того практично  нічого не вийшло, крім  їхніх обіцянок. Ми пропонували розробити чіткий графік виконання робіт, проте так ніхто  цього не зробив.

Заручниками ситуації тепер стала міська рада. Розумієте, замовник мав би тісно співпрацювати з будівельниками, спонукати їх до  активізації робіт, наразі ми спостерігаємо зовсім іншу картину. Пояснити таку позицію обласного управління капітального будівництва я не можу.  Ніяких конкретних  рішень не приймається. Однак ми не збираємося відступати. Ми вже довгий час домагаємося зміни підрядної організації, проте лише на цьому тижні мене нарешті почули. Після   численних зустрічей з керівництвом ОДА,  сподіваюсь, таки переконав у необхідності розірвати договір і оголосити повторний тендер. Знову ж таки, треба все робити оперативно, щоб, витримавши всі умови, виконати роботи до  кінця нинішнього року. Втратити таку можливість – відкрити у Носівці  нову школу, як мінімум, — безвідповідально. Ми маємо відстояти цей заклад та ввести його  в експлуатацію.

Інтерв’ю взяла Наталія КАЛЮЖНА, головний спеціаліст інформаційно-технічного відділу міської ради.

 

Поділитися Facebook
A A A K K
Повернутися до звичайної версії сайту
Міська рада
Наша громада

Виконавчий комітет

Місцеві податки

Нормативні документи
З'язки з громадскістю

Архітектура та містобудування

Комунальна сфера
Освіта

Культура

Соціальний захист