gerb ukraine

Комунальний ринок чи базар: бути чи не бути?

Питання діяльності комунального ринку у Носівці час від часу виникає. І якось так складається історично, що цей заклад, який функціонує як підрозділ райспоживспілки, незважаючи на  зміну свого місця розташування у різні роки,  організаційних змін, чомусь залишається непривабливим для торгівців і покупців. У підтвердження цьому  було і запровадження щоденної роботи, люди не пішли. За словами власників ринку, він роками діє як соціальний об’єкт, який не приносить прибутку, адже працює фактично лише три дні в тиждень. Разом з тим всі ми, споживачі і потенційні покупці також навчилися обходитися без ринку у більшості своїх потреб, завертаючи сюди виключно за  якоюсь обмеженою групою товарів. Адже на сьогодні і в центрі міста, і на околицях працює стільки торгівельних точок, що придбати можна практично все, без потреби вирушати на ринок.  Натомість ринок останнім часом відчутно зменшив перелік торгівельних можливостей для своїх покупців, обмежившись фактично продаванням  сільськогосподарської продукції. Ще однією прерогативою діяльності ринку – робота м’ясо – молочного павільйонів, де покупці мають можливість придбати цю продукцію, яка пройде всі відповідні перевірки стосовно  якості. Більшість підприємців, як місцевих, так і приїжджих, причому  реалізаторів різних  груп товарів,  оминають комунальний ринок у Носівці передусім через брак покупців. Зрозуміло, ніхто не хоче працювати собі на збиток. А покупці,  відчувши переваги ринкової конкуренції, роблять також вибір. І він працює не на користь комунального ринку, який вже давно називають просто: базар. Останнім часом серед населення та й підприємців ширяться чутки з приводу реорганізації роботи  місцевого ринку і як завжди кожне актуальне для людей питання обставляється тими думками, які вигідно комусь із зацікавлених сторін. Тому, аби зняти соціальну напругу і нарешті розставити всі крапки над  «і», запросили до  розмови всі зацікавлені сторони.

 Начальник земельних відносин та екології міської ради Олексій ІГНАТЧЕНКО:

 —  Земельна ділянка, площею 0,98 га, яка відведена під комунальний ринок «Кооператор» перебуває у власності міської ради і передана ПСК «Носівський ринок «Кооператор» на правах оренди. За посадовими обов’язками, наш відділ займається  наповненням бюджету, в тому числі і  за рахунок приведення у відповідність до  нормативно – грошової оцінки плати за оренду землі, яка була проведена у 2012 році. Крім того, процента ставка оренди землі  визначається відповідно до  її цільового  призначення. Договір був укладений у 2010 році з встановленою процентною ставкою у 5% і за старою нормативно – грошовою оцінкою. Таким чином, у бюджет надходила мізерна сума у рік – близько 50 тисяч гривень, а з 2012 року мала б – у п’ять разів більша, 250 тисяч гривень у рік. І це  так мало б бути вже  впродовж шести років.

 У 2016 році  сесією міської ради були визначені розміри орендної плати за земельні ділянки для ведення комерційної діяльності, яка  передбачає встановлення 12% ставки від нормативно — грошової оцінки землі в межах населеного пункту. Звернувшись  до керівництва ПСК «Носівський ринок «Кооператор» з пропозицією сплатити різницю, отримали  відмову в оплаті вказаного податку. І до сьогодні  вони          продовжують сплачувати оренду за нормативно –грошовою оцінкою 2010 року, ігноруючи всі нормативно – правові акти. Натомість до міської ради власники  ринку звернулися з клопотанням стосовно зменшення земельної ділянки  до  0, 35 га. Звичайно, міська рада пішла їм назустріч і вже  після проведеної відповідної   процедури п’ятдесятою сесією міської ради від 19 лютого цього року був наданий дозвіл на поділ земельної ділянки і наразі триває процес зменшення  площі: зроблені проекти, присвоєні кадастрові номера, чекаємо тепер доки звернуться з документами на затвердження та пропонуємо оновити укладений         договір у відповідності до нової нормативно –грошової оцінки.

Свою думку з приводу даної ситуації озвучив і  голова  Носівської райспоживспілки Сергій НАБОКОВ:

 — Говорячи про ринок «Кооператор» — він залишається  збитковим за весь час свого існування в Носівці, так би мовити соціальний об’єкт. І ця тенденція поки що буде спостерігатися. Найбільшу проблему у цьому вважаю неправильно обране місце його розташування, віддалене від центру міста. До того ж він розташований на болоті. Свого часу  завезли на цю територію піску, насипавши понад півтора метра грунту. Проте щороку, з настанням весни ця проблема дає про себе знати і скільки б ми не вкладали коштів, вони будуть на вітер.

 А в центрі Носівки на сьогодні сформувалося ряд торговельних закладів, які повністю забезпечують потреби споживачів у забезпеченні різними групами товарів. «Торговельний центр»,  «Фора» «Оптум», оптова база,  низка інших магазинів та несанкціонована торгівля стримують покупців йти на ринок. До того ж будується  приватний міні – ринок у центрі міста.

 На сьогодні  на комунальному ринку лишилося всього десяток контейнерів промислової групи. Фактично, він існує як сільськогосподарський. І єдиною  якісною відмінністю у роботі ринку є діяльність м’ясо — молочного павільйону, де вся продукція проходить якісну лабораторну експертизу та  налагоджена співпраця з ветеринарною службою, дослідження якої відповідають всім вимогам. А ось,  скажімо, два  магазини навпроти ринку ми вже півроку не можемо здати в оренду за мізерною ціною, нижчою у кілька разів, тоді як у центрі вартість  оренди одного квадратного метра починається від 150 гривень у місяць. На жаль, наш ринок не може  конкурувати з Ніжинським чи приватним у Козельці, однак є сподівання на позитивні зміни, віднедавна в оренду ринок взяв його директор Олександр Градобик. Звичайно, довелося  скоротити  більш як на половину штат працівників, зменшили площу. Ринок працює у звичному режимі, без якихось змін для підприємців та відвідувачів.

Про роботу ринку та його подальшу роботу висловився і директор ринку Олександр ГРАДОБИК:

 —  На сьогодні на комунальному ринку встановлено близько шістдесяти  контейнерів для реалізації сільськогосподарських, продовольчих та промислових товарів. Маємо торговельні місця у  м’ясному та молочному  павільйонах. Буде потреба, число торговельних місць можемо збільшити. Ніяких змін  у розцінках, як орендар закладу, не передбачаю, все залишиться, як і було раніше. Зменшена земельна ділянка відповідно дасть можливість знизити орендну плату за землю, оскільки ми не маємо можливості сплачувати таку суму.

Як буде далі, поживемо —  побачимо, головне, щоб ринок і справді не перетворився на базар, адже цей процес незворотній, так само й те, що   торгівля завжди була і є прибутковою, інша справа, що рівень прибутків залежить від багатьох  моментів, тим більше у ринкових відносинах, які диктують інші умови, пропозиції та розкривають  нові можливості для діяльності підприємців. І це вже справа господарів ринку потурбуватися про  зацікавленість  саме  їхнім закладом, зробивши таку пропозицію і підприємцям, і відвідувачам, від якої всі сторони не хотіли б  відмовитися.

Прес-служба Носівської міської ради

 

 

 

Поділитися Facebook
A A A K K
Повернутися до звичайної версії сайту
Міська рада
Наша громада

Виконавчий комітет

Місцеві податки

Нормативні документи
З'язки з громадскістю

Архітектура та містобудування

Комунальна сфера
Освіта

Культура

Соціальний захист