gerb ukraine

Арт-терапія для всієї родини

Кожен з нас потребує в якусь мить призупинити свій швидкий  життєвий потяг, який мчить так швидко, що ми не встигаємо  просто жити, щоразу  запевняючи себе, що завтра все зміниться і ви почнете більше приділяти уваги собі, своїм близьким.

Родина – це слово, яке в кожного  асоціюється в першу чергу із найдорожчими, взаєминами батьків і дітей.  

Якщо ви читаєте цей текст і розумієте, що і вашій родині потрібен дорогоцінний час одне для одного, то спробуйте одну із цікавих методик, яка може не тільки стати чудовим помічником у спілкуванні із вашими близькими, а й надати певні відповіді на питання, виявити, що тривожить ваших діток, розкрити їхні  мрії чи страхи,  все те, що інколи не можна висловити словами…

Напевно, не існує такої людини, яка б ніколи не тримала пензлик чи олівець в руках, яка б не слухала пісень, не уявляла, що таке театр або не гралась з іграшками.  От зараз і буде йти річ про направлення – Арт-терапія. Якщо у когось виникають сумніви, чи точно і правильно він розуміє цей термін, можна декілька слів сказати, що це таке і для чого потрібно. Художник Адріан Хілл використовував свою працю творчими зайняттями з хворими у лікарні. І в процесі, він помітив, що пацієнти почали краще і швидше йти на поправку. Висновок цього факту був очевидний – коли людина зайнята творчим процесом, її мозок відволікається від проблеми і організм краще долає захворювання.

От у 1938 році і народилося дієве та багатогранне направлення в психотерапії  як арт-терапія.

Арт-терапія не базується лише на малюванні. Сюди відноситься – музикотерапія, драмтерапія, терапія літературними творами, казкотерапія, бібліотерапія, лялькотерапія, танцювальна терапія.  Основною метою використання даної методики є допомога в подоланні  почуття тривоги, стресу, емоційної імпульсивності, фобії, заниженої самооцінки, страху. Проте, навіть, якщо таких певних проблем не виникає, арт-терапію корисно використовувати, як розвиваючий і зближуючий інструмент.

  Використання  арт-терапії варто використовувати  як основу гри, яка допоможе вам подолати емоційне  вигорання, сприятиме налагодженню щирого спілкування, розуміння у родині, відкриє відповіді на певні питання. Для кожної родини існують свої вподобання. Виберіть направлення, яке зацікавить усіх членів родини. Якщо вам до вподоби малювання і ви  бажаєте дізнатись про емоційний стан,зрозуміти свої почуття, настрій. Намалюйте свій настрій. Використовуйте фарби, олівці, газети, що бажаєте. Коли закінчите творити, спробуйте розповісти про малюнок, послухайте,  про що розкаже ваша дитина, ваша друга половинка. Спробуйте зрозуміти, відчути. І повірте, це дуже цікаве зайняття в колі родини. Ваші діти будуть у захваті, а дорослим це важливі вправи, які відволікатимуть від негараздів, втоми. 

Ще спробуйте намалювати одне одного у вигляді тварини. Потім, розкажіть, чому ви уявляєте саме цією твариною, яка вона – зла чи добра, смілива, або полохлива,  розвивайте фантазію і не бійтеся спілкуватись, виражати свої думки на папері і про це говорити. Також  можна створити свої особисті асоціативні картки. Візьміть по десять невеликих аркушів паперу для кожного члена родини. Поділіть на всіх теми. Наприклад:  тема — тварини, тема – чарівні рослини, люди, природні явища, страхи, бажання, їжа, транспорт…намалюйте на кожній картці по одному значенню. Наприклад, якщо тема – тварини, то десять тварин. І т. д. Потім, перемішайте усі картки разом, складіть в колоду. Сідайте колом разом та починайте гру. По черзі беріть по дві картки і намагайтесь придумати історію. Наприклад, картка – корова і літак. «…Вирішила якось корова полетіти на відпочинок..), і так викладайте картки і продовжуйте історію. Це комбінація казкотерапії з малюванням. Можливо, ці ідеї стануть для вас чудовим початком зближення. Бо труднощі, які можуть приховуватись і жити в людині, незалежно від віку, зазвичай, може відчуватись на вербальному виявленні почуттів і думок. При цьому важко підібрати потрібні слова для їх вираження. Звичайно, це негативно впливає на психоемоційний стан. Тому, арт-терапія – це прекрасний спосіб для вираження почуттів, які не завжди можливо відтворити просто словами. Знаходьте час для спілкування, не нехтуйте іграми із своїми дітьми.

Марина ЗАЙЦЕВА,

практичний психолог  ЦСССДМ Носівської міської ради

Поділитися Facebook
A A A K K
Повернутися до звичайної версії сайту
Міська рада
Наша громада

Виконавчий комітет

Місцеві податки

Нормативні документи
З'язки з громадскістю

Архітектура та містобудування

Комунальна сфера
Освіта

Культура

Соціальний захист