gerb ukraine

«16 днів проти насильства»

Кожного року в Україні із 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Офіційно цей день оголосили Генеральною Асамблеєю ООН в 1999 році, проте відмічати розпочали у 1981 році, в знак пам’яті  трагічної загибелі трьох сестер Мірабель, які буди безжалісно вбиті під час диктатури домініканського правителя Рафаеля Трухільо в 1960 році.

Ініціацією акції «16 днів проти насильства» став інститут жіночого лідерства в 1991 році. Тоді було підкреслено одну із таких проблем, як насильство стосовно жінок та правами людей і було визначено між цими проблемами зв’язок.

Сотні державних та громадських організацій і більше, ніж 100 країн світу об’єднують із 25 листопада по 10 грудня спільні зусилля, щоб збільшити обізнаність та розуміння, наскільки важливо мати мету в боротьбі із насильством, розуміти форми насильства та створювати важіль, який буде боротись із такою проблемою серед людства.

25 листопада відзначають Міжнародний день проти насильства щодо жінок, а 10 грудня – Міжнародний день прав людини. Також, в цей період, 1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом, 2 — Міжнародний день боротьби із рабством, 3 грудна — Міжнародний день людей із інвалідністю, 5 грудна — Міжнародний день волонтера, 6 грудня – річниця інциденту в Монреалі.

Отже, в межах цих дат, можна побачити аргументи та факти, що будь-які форми насильства є порушеннями прав людини. Кожен з нас повинен замислюватись на тому, що не можна бути байдужим до себе і до ближнього, берегти своє життя.

 

Поділитися Facebook
A A A K K
Повернутися до звичайної версії сайту
Міська рада
Наша громада

Виконавчий комітет

Місцеві податки

Нормативні документи
З'язки з громадскістю

Архітектура та містобудування

Комунальна сфера
Освіта

Культура

Соціальний захист