gerb ukraine

Доброта має велику силу

Третього грудня  у всьому світі відзначається  Міжнародний день людей з інвалідністю.  За  офіційними даними, оцінкою  Світового банку 20% найбільш бідних верств жителів Землі є людьми з обмеженими можливостями і вимагають до себе особливої уваги. Загальна поширеність офіційно зафіксованої інвалідності в світі вже становить приблизно 10%, проте тільки на 2016 рік у світі налічувалося понад один мільярд людей (15 відсотків населення), які страждали різними формами інвалідності за медичними показаннями і критеріями ВООЗ.

Від того, як суспільство ставиться до тих, кому з тих чи інших причин важко або не можливо самостійно подбати про себе залежить рівень цивілізованості цього суспільства. Не дивно, що в давні часи і навіть аж до сучасної історії у людей, яких ми зараз відносимо до категорії — люди з інвалідністю, було дуже мало шансів на виживання взагалі. Це страшна правда — завжди і у всі часи турбота про людей з інвалідністю переважно трималася на щирій добрій волі окремих людей. І для їх виживання не потрібно щось особливе, лише елементарне — можливість жити, жити серед людей, бути в суспільстві і відчувати себе звичайними людьми, як і всі ми. Сучасне суспільство нарешті вирішило зробити крок до власної цивілізованості.  Час, у який наше суспільство постаралося дати собі відповідь, знайти себе  у проблемі ставлення до людей з особливими потребами. Результати цього пошуку дали позитивні результати. Про проблеми людей з інвалідністю заговорили, питання перевели в площину активних практичних рішень, права людей з інвалідністю почали закріплювати на законодавчому рівні. Однак ми всі розуміємо, що  реальні зрушення починаються передусім з усвідомлення кожного з нас поваги і людяності, бажання зробити добру справу для тих, хто  цього найбільше потребує.

 Напередодні цього дня дуже приємні гості завітали до центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді міської ради: третьокласники Носівської міської школи №1 разом зі своїми наставниками Валентиною Бабич, Тетяною Фігурою, Юлією Саливон та Світланою Боровик.   Причому не з порожніми руками, а з гостинцями, ласощами, фруктами,  одягом, іграшками, книжками. Все це дітки разом з батьками та учителями зібрали, аби працівники центру передали своїм підопічним: родинам, які опинилися у складних життєвих обставинах.  Отож,  за кілька днів теплі промінчики доброти   малечі зігріють та подарують усмішки тим, кому ці подарунки дістануться.

 Прес-служба Носівської міської ради

Поділитися Facebook
A A A K K
Повернутися до звичайної версії сайту
Міська рада
Наша громада

Виконавчий комітет

Місцеві податки

Нормативні документи
З'язки з громадскістю

Архітектура та містобудування

Комунальна сфера
Освіта

Культура

Соціальний захист