gerb ukraine

Децентралізація відкрила нові горизонти для розвитку освіти у громаді

В  результаті реалізації реформи децентралізації влади   утворилася найбільша на теренах Носівщини  об’єднана територіальна громада з центром у м. Носівка, де проживає понад двадцять тисяч жителів.   Завдяки  цій реформі у місцевої влади відкрилися нові можливості для розвитку території та якісних змін  у житті мешканців громади. За три роки, відколи працює орган місцевого самоврядування у новому форматі, можна говорити про суттєві позитивні зрушення  абсолютно у всіх сферах життєдіяльності громади. Маємо результати у розвитку комунальної сфери та благоустрою території, ремонту доріг, розвитку спорту, культури тощо. Втім, найбільше досягнень можемо презентувати у сфері освіти.  Оскільки, саме на розвиток цієї галузі щороку виділяється більше 50% коштів місцевого бюджету, залучаємо значні кошти з державного. Пояснення цьому – одне: діти —  це наше майбутнє,  і вони  мають  розвиватися  і навчатися у сучасних  освітніх закладах, причому не відчуваючи різниці,  проживають у місті чи в селі, чи мають вони  особливі потреби.

 Сьогодні у нашій громаді працює десять навчальних закладів, три дошкільні, три позашкільні: будинок дитячої та юнацької творчості, станція юних техніків, дитячо-юнацька спортивна школа. Маємо новий дитячий  заклад, який почав свою роботу в цьому році — інклюзивно-ресурсний центр Носівської міської ради. Для його відкриття з міського бюджету  використано  близько півмільйона гривень, зроблено  капітальний ремонт приміщень, придбано сучасні  спеціальні меблі, іграшки, розвивальний матеріал. Загалом ми пишаємося, що особливі дітки нашої громади  саме із створенням громади отримали можливість  відвідувати дошкільні заклади( у нас працюють помічники вихователя з кожною такою дитиною), навчатися у школах, а тепер – ще й відвідувати ІРЦ. До речі, зовсім скоро матимемо ще й спецавтомобіль для перевезення особливих діток до місць навчання, який міська рада придбає на основі співфінансування.

 Щороку ми працюємо над тим, щоб  освітні заклади міста та опорний – у Володьковій Дівиці відповідали вимогам Концепції нової української школи, щоб діти із задоволенням відвідували як навчальні, так і позашкільні заклади. Зрозуміло, що заклади, які роками  бачили лише косметичний ремонт,  потребують серйозних капіталовкладень. І міська рада на чолі з головою Володимиром Ігнатченком постійно працює над виготовленням та реалізацією дороговартісних  проектів у галузі освіти.  Так, щороку замінюємо на сучасний дахи(Володьководівицька ЗОШ (2017р), міський садок «Барвінок» (2018 р.),міська гімназія (2019 р.),встановлюються енергозберігаючі вікна, облаштовуються сучасні входи та сходи (міські гімназія та перша школа, Володьководівицька ЗОШ). Окремо варто зазначити, що кожен навчальний заклад оновився  із запровадженням НУШ. Це і меблі, дидактичні матеріали, технічне та мультимедійне обладнання, новенькі парти. У закладах з’явилися яскраві декорації  та релакс-куточки, у найбільшій школі громади – міській № 1 облаштовано ресурсну кімнату з чотирма відпочинково — розвивальними зонами. А юні спортсмени мають можливість  займатися футболом на новеньких міні-футбольних полях із штучним покриття, яких наша громада має вже два. Крім того взимку, окрім звичних спортивних секцій(східні єдиноборства, футбол, легка атлетика, теніс), вже дві зими працює на території ДЮСШ хокейний майданчик відкритого типу, де тренуються хокеїсти, проходять товариські зустрічі між командами з цього  виду спорту, а всі бажаючі використовують як громадську ковзанку.

 Ще один важливий аспект – облаштування внутрішніх вбиралень у навчальних закладах. Понад мільйон гривень  використають на облаштування внутрішніх туалетів у першій і найбільшій школі нашої громади та міському НВК №3. Долучилася фінансово до реалізації цього проекту і міська рада, виділивши кошти на основі співфінансування. Наразі триває активна фаза створення належних санітарно-гігієнічних умов у приміщеннях закладів загальної середньої освіти Носівки з облаштування внутрішніх туалетів для дівчаток, хлопчиків та учасників інклюзивного навчання.

Активно ведуться будівельні роботи з облаштування двох старших груп садочка у приміщенні школи у Володьковій Дівиці.  Міська рада докладає значних зусиль, аби  реалізувати найпотужніший проект, ввівши в експлуатацію міську школу №5, будівельні роботи в якій виконані на 80%.

Звичайно, проблем в світній галузі дуже багато, однак те, що вдалося зробити за три роки функціонування Носівської ОТГ,  впевнено переконує, що реформа децентралізації влади дає можливість місцевій владі працювати для людей.

 Наталія КАЛЮЖНА,

головний спеціаліст з питань інформаційної діяльності Носівської міської ради, член Спілки журналістів України

 

Поділитися Facebook
A A A K K
Повернутися до звичайної версії сайту
Міська рада
Наша громада

Виконавчий комітет

Місцеві податки

Нормативні документи
З'язки з громадскістю

Архітектура та містобудування

Комунальна сфера
Освіта

Культура

Соціальний захист