gerb ukraine

Свято, що з нами завжди

Вересень – особливий місяць для носівчан, нашої молодої громади.  А саме у перший місяць молодої осені  традиційно відзначаємо відразу кілька важливих, рідних кожному жителю свят: День міста,  День народження громади, День визволення від фашистських поневолювачів, День партизанської слави. 

Надзвичайно яскраво, атмосферно проходило святкування цьогорічних урочистостей, сповнене цікавих моментів, яскравих  вражень, приємних зустрічей. І звичайно ж, все це завдяки організаторам, які  старалися з усіх сил, аби свято вдалося. Дуже ефектно та урочисто відкрилося свято масштабною танцювальною композицією у виконанні   вихованців хореографічних колективів «Світлячок», «Кришталевий черевичок», «Носівчанка», та «Ексклюзив» (керівники Світлана Сеник, Наталія Євсович,Юлія Ігнатенко, Ірина Багіна). Яскраво, патріотично, піднесено і дуже щиро.  Цей перший танець на головній площі громади задав тон подальшій програмі свята, додавши настрою всім присутнім і відчуття справжнього свята.

З щирими вітаннями до  земляків та гостей святкування звернувся міський голова Володимир Ігнатченко.  Привітали носівчан та гостей святкування   з головної сцени також депутат обласної ради Сергій Баришовець, голова районної адміністрації  Вікторія Вершняк, представник Чернігівського земляцтва в м. Київ Григорій Шкребель.

 Радо вітали гучними оплесками зіркову ходу під музичний супровід. Справжній парад зірок Носівської громади, представлений усіма селами,  де є талановита, розумна, спортивна і обдарована молодь. На сцену свята запросили кращі дитячі мистецькі колективи талановиту та розумну молодь, справжній квіт і майбутнє нашого носівського краю, які вже зараз мають досягнення, що варті, аби ними пишалася вся громада.

Наше рідне місто, Носівська об’єднана територіальна громада на святкування своїх іменин зібрали справжнє велелюддя. З самого ранку на головній площі, березі річки та всюди у центрі Носівки було людно, голосно, музично, ароматно, весело. Ще до урочистого відкриття свята носівчани та гості святкування ярмаркували,  адже торговців, як  місцевих,  так і приїжджих з найрізноманітнішим крамом не бракувало. Тут вам і одяг, і взуття, текстильні вироби, посуд, іграшки, різноманітна сувенірна продукція, квіти та саджанці, декоративні кущі, насіння, копченості, парфуми, словом, все на будь-який смак і гаманець.

 Чимало цьогоріч майстрів пропонували вироби власного виробництва. А вже майстрів кулінарного мистецтва не бракувало точно. Звідусіль приїхали. Смакоти навезли, ще більше — насмажили, плову наварили, шашликів, ковбаси, кручеників …

Загалом, програма святкування була справді насичена цікавинками. З самого ранку на всіх святкових локаціях було людно.
 На площі  презентували  свої досягнення СЮТ. Публічна бібліотека окрім виставки  декоративно — прикладного та ужиткового мистецтва,  реалізовували сувенірну продукцію власного виробництва. Розмістились і мистецькі виставки художників,  

 Окремою сторінкою святкування варто відзначити конкурс «Гартаначка – улюблена страва Носівщини».  Цьогоріч він проходив вже вдруге і зібрав  вже  більше учасників —  сім. Адже міська рада зацікавила призами як переможців, так і учасників. Участь у ньому брали жителі трьох старостинських округів громади та носівчани. Старалися всі, кожен мав свої секрети приготування, набір продуктів і спецій. У всіх смачнюща і вдалася.

Цього року з гостинних столів з гартаначкою, шашликами, та всілякими  вуличними смаколиками частували  Любов Костюченко з Сулака, Валентина Кожухівська з Володькової Дівиці, Наталія Скрибка з Ясної Зірки,  Микола Чернявський та Олександр Перехода з Козар, Парасковія Гулак з Іржавця, колектив газети «Носівські вісті». Однак дегустатори, а це були всі бажаючі учасники святкування, визнали найсмачнішою ту, що приготували сулачани, другими за кількістю голосів визнали старання газетярів з «Носівських вістей», а третіми стали минулорічні переможці з Володькової дівиці. Зрештою, не лишилися повними казани у всіх кашоварів та господарів, розчастували.  Адже і  цьогоріч всі бажаючі  мали можливість посмакувати кулінарними витворами вдосталь. Для цього облаштували відпочинкове містечко зі столиками та лавками на березі Носівочки. Тут же всі мали можливість спостерігати за фіналом конкурсу «Яскраві таланти громади». В конкурсі взяли участь Антон Потебня (с.Козари), Ірина Жимань (с.Володькова Дівиця), які були переможцями на попередніх етапах конкурсу, та Світлана Сукачова (с.Володькова Дівиця), яка була обрана третьою учасницею шляхом голосування оплесками в день проведення суперфіналу «Яскраві таланти громади».Заслужена перемога дісталася Антону Потебні, другою стала   Світлана Сукачова, за почесне третє —  за Іриною Жимань.

Дітворі також не бракувало розваг. На березі річки облаштували справжнє дитяче містечко.
Любителі спорту, зокрема,  юні гравці у шахи та шашки — учні другої міської школи (тренер Олексій Ретізник), —  отримали призи за підсумками змагань, які вручали заступник міського голови Людмила Міщенко,  начальник відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту міської ради Наталія Тонконог та директор спортивної школи Микола Тертишник.

Особлива сторінка святкування – традиційні номінації. Міський голова Володимир Ігнатченко вручав подарунки номінантам.

Найпершу  вшановували найповажнішу жительку громади Марфу Макарівну Тоцьку, яка зустріла сторіччя. Цінний подарунок від міського голови одержала і мама наймолодшої жительки нашого міста Валерії Кондюби, Яна.
Надзвичайно зворушливо вітали найстаршу пару носівської громади:  подружжя Михайло Костянтинович та Ольга Михайлівна Куциби з Ясної Зірки, які разом прожили  шістдесят років, зустрівши діамантове весілля. Подружжя виховали трьох дітей, діждали чотирьох онуків.

 Щирі вітання та цінний подарунок одержала і багатодітна родина Світлани та Сергія Пилипенків з Носівки, в якій народилося та виховується семеро дітей.

 Відразу два молоді подружжя, які саме цього дня стали на рушничок щастя, також вітали з головної сцени свята. Почесну місію виконала заступник міського голови Людмила Міщенко, передавши подарунки  носівчанам Анастасії Омельченко та Анатолію Андрушку  та Катерині Жук і Дмитру Волошину.

 Свято  тривало впродовж дня, було людно і весело, адже для цього дуже старалися наші місцеві аматори сцени. На головній сцені гарний настрій землякам та гостям створювали аматорські фольклорні колективи громади: «Калинонька» з Козар, «Криниченька» з Ясної Зірки, «Горлиця», хор   міського будинку культури,  духовий оркестр, дитячі колективи з будинку культури, музичної школи, будинку дитячої та юнацької творчості, окремі виконавці. Зокрема, Ірина жимань, віталій Харченко, Олександр Рянічев, Світлана сукачова, Анастасія Гузь, Марина Козорізова, Вікторія та Валерія Лук’яненко, Катерина Яма, Вячеслав Яковець, Катерина  Чернявськаю Не бракувало і гостей з Мринської ОТГ, Козельця та Бобровиці, які приїздили з музичними подарунками. Отож, свято  продовжувалося до вечора. На всіх локаціях було людно, найбільше – на головній площі, де цього року організатори подбали про лавки для сидіння. Глядачі мали можливість спостерігати зі сцени за показовими тренуваннями учасників боксерського клубу «Альфа», який нещодавно відкрився в Носівці.

 Вечірню програму святкування відкрили грандіозним концертом самодіяльних колективів та естрадних виконавців нашої громади: свій талант дарували  Микола Лазаренко, Віталій Харченко, вокальне жіноче тріо «Надія» у складі: Алли Боженко, Надії Сафонкіної та Ярини Чухліб.

Справді зуміли «завести» глядачів різних поколінь, які зібралися увечері музичні колективи, які приїхали привітати носівчан за підтримки земляка — народного депутата Валерія Давиденка: чернігівський кавер-бенд «Совершенно секретно» та  гурт з Білорусі – «Леприконси». До опівночі розважав усіх ді-джей  Саліван з Києва. А ведучим увечері був Кирил Вольний.

Тепло приймали ввечері земляків, народних депутатів Валерія Давиденка та Бориса  Приходька, які прихали розділити це свято із земляками.

Загалом, свято вдалося, справжнє свято великої носівської родини, яка зібралася у свій іменинний день.

 

Напевно, на цьому можна було  б і завершити розповідь, та як же без ложки дьогтю. І вона справді додала гіркоти  усім. Це стосується нашої культури: бо хочемо жити у красивому місті, щоб всюди було чисто і гарно, натомість не помічаємо ані урн, ні сміттєвих баків, а просто кидаємо сміття під ноги, перетворюючи центр міста та прилеглі вулиці  мало не на смітник. Чисто ж не там, де прибирають, а де не смітять і цінують працю людей, які недільного ранку працювали з подвійним навантаженням. Так щоразу, скажете ви,  це ж свято, багато людей. Але ж свято, чистота і добрий настрій починається з  кожного з нас і спільного на всіх бажання: бути просто людьми, небайдужими до свого рідного краю і людей, які проживають поруч.

Поділитися Facebook
A A A K K
Повернутися до звичайної версії сайту
Міська рада
Наша громада

Виконавчий комітет

Місцеві податки

Нормативні документи
З'язки з громадскістю

Архітектура та містобудування

Комунальна сфера
Освіта

Культура

Соціальний захист