gerb ukraine

Втілюйте свою ідею за допомогою громадського бюджету

 Цього тижня  в залі засідань Носівської міської ради відбувся семінар «Громадський бюджет: шлях до взаємодії між владою та громадою» в рамках проекту «Впровадження та розвиток громадського бюджету в об’єднаних територіальних громадах Чернігівської та Черкаської областей» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. 

 Мета семінару — ознайомити жителів і представників місцевої влади з особливостями, принципами та механізмами реалізації громадського бюджету в Україні і світі  та спланувати етапи його практичного впровадження у Носівській ОТГ.
 
 Громадський (партиципаторний) бюджет/бюджет участі — інструмент прямої демократії та дієвий механізм взаємодії громади з органами місцевого самоврядування, за допомогою якого жителі міста (селища, ОТГ) мають можливість  брати участь у прийнятті  рішень на місцевому рівні, щодо розподілу частини бюджетних коштів на втілення суспільно корисних ініціатив.
Процес громадського бюджету активізує громаду, формує довіру  громадян до місцевої влади та сприяє їх взаємодії, а також допомагає у визначенні та вирішенні проблем, які найбільше хвилюють жителів міста, селища чи ОТГ. Крім того, громадський бюджет підвищує рівень відкритості та прозорості роботи місцевої влади, а також дозволяє жителям міста безпосередньо впливати на бюджетну політику громади.

 Ще в грудні минулого року сесією міської ради було прийняте  положення про громадський бюджет, визначені  умови та терміни подачі проектів, проведення голосування та  його реалізація. Визначена і сума , яка складає один відсоток від міського бюджету, а це – 700 тисяч гривень. Отож, тепер справа за  активними,  дієвими, небайдужими, сповненими ідей, втілити які можна завдяки громадському бюджету.

 Прес-служба Носівської міської ради

Поділитися Facebook
A A A K K
Повернутися до звичайної версії сайту
Міська рада
Наша громада

Виконавчий комітет

Місцеві податки

Нормативні документи
З'язки з громадскістю

Архітектура та містобудування

Комунальна сфера
Освіта

Культура

Соціальний захист