gerb ukraine

Патріотизм єднає українців

Дивлячись на вишикуваний ряд юних патріотів, які стали учасниками військово –патріотичної гри, відверто охоплювала гордість і впевненість: українці – неймовірні. У нас є славне минуле, і світле майбутнє, бо в кожному юному серці – велика любов до своєї рідної землі.
Такого видовищного та урочистого відкриття першого етапу Всеукраїнської дитячо –юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл»(«Джура») серед навчальних закладів громади, як відбулося минулої п’ятниці на стадіоні ДЮСШ, думаю, ще не було ніколи. І якраз особливості і неймовірної піднесеності заходу надав просто віртуозний виступ солістів та духового оркестру військово — музичного центру сухопутних військ Збройних Сил України під керівництвом Романа Павліва, який спочатку пройшов урочистою ходою, з виконанням стройових мелодій разом з учасниками по колу на стадіоні ДЮСШ, виконали Гімн України, а потім після офіційного відкриття заходу презентували учасникам змагань та всім присутнім справжній концерт духової музики та неймовірно талановитого виконання патріотичних пісень. Власне, саме присутність на відкритті цих гостей, беззаперечно задав тон змаганням та створив піднесений настрій учасникам.
Відкрила урочисте козацьке коло та привітала учасників начальник відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту міської ради Наталія Тонконог.
Привітати зі стартом та побажати, аби перемогли найсильніші на захід завітав і міський голова Володимир Ігнатченко.
До юних звернулися також голова районної ради ветеранів Олександра Ляшенко, голова громадської організації «Українське об’єднання учасників АТО та волонтерів «Захист нації «Сокіл» Юрій Корінько, заступник військового комісара Носівського районного територіального центру комплектування та соціальної допомоги Микола Гумен.
Традиційно кожен з восьми роїв, які брали участь у змаганнях, мали пройти випробування у кожному етапі впродовж двох днів.
Незважаючи прогнози синоптиків, які обіцяли дощі, і в перший, і в другий день змагань, який проходив у лісі поряд з Лісовими Хуторами, було сонячно і тепло.
Учасники змагалися у дев’яти конкурсах, кожен з яких був дуже непростим і вимагав серйозної фізичної підготовки, витримки, швидкої реакції, інтелекту, спеціальних знань та навиків. І найголовніше, що команди -рої просто на «відмінно», продемонструвавши справжню майстерність, креативність, винахідливість, фізичну та інтелектуальну підготовку, вправність у стрільбі, військовій підготовці, спорті, подоланні туристично –спортивної смуги перешкод, вмінні надавати першу домедичну допомогу, отаборуватися та презентувати свій курінь. Був у цій грі ще одне завдання, яке хоч і було поза конкурсом оцінювання поважного журі, однак несло в собі надзвичайно важливе смислове навантаження. Це мистецький конкурс «Ватра», який був присвятою всім загиблим захисникам України.
Варто зазначити, що такі етапи гри як «Впоряд» — основи стройової підготовки, «Перетягування линви», «Рятівник» та «Стрільба» проходили на базі дитячо-юнацької спортивної школи. А решта випробувань вже безпосередньо у лісі. В кожній з категорій випробувань визначилися і свої переможці. Так, найкраще стройову підготовку продемонстрували рої з міських шкіл №2 та №4.Перше місце у двох конкурсах: «Рятівник» та «Відун» — за роєм з третьої міської школи. Конкурс «Стрільба», «Пластун» та «Перетягування линви» — перемогли учасники з міської гімназії. Відразу у кількох конкурсах перемогли учасники з першої міської школи: «Туристична смуга перешкод», «Штовхання гирі» і «Таборування». Всі команди –номінанти одержали на згадку про перемогу м’ячі, хоча були і особисті нагороди учасників від громадської організації, яку представляв Юрій Корінько. Так, за особисту першість у штовханні гирі (113 разів) був відзначений Юрій Гнип (ЗОШ№1), а в номінації «Стрільба» (46 з 5 можливих влучних вистрілів) нагородили Романа Лахна (ЗОШ№2). Депутат міської ради також нагородив переможців конкурсу «Впоряд» — дві команди, які розділили між собою перше місце. Звичайно ж, були і головні переможці за підсумками всіх проведених змагань за два дні. Почесне третє місце у І етапі Всеукраїнської дитячо –юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл»(«Джура») вибороли учасники міської гімназії. Буквально за крок від перемоги – другими став рій «Козаки» з Носівської ЗОШ №1.Абсолютна перемога і право представляти навчальні заклади нашої громади в ІІ етапі гри вибороли рій другої міської школи. Безперечно, переможці також не лишилися без нагород:за третє місце – туристичний набір меблів і карабіни, за друге – туристичний намет і за перше – тенісний стіл.
Звичайно, левову частку витрат на підготовку та проведення заходу взяла на себе міська рада. Підтримали юних патріотів та майбутніх захисників і спонсори: депутат Чернігівської обласної ради Сергій Баришовець, підприємці Надія Геращенко, Олег Сеник, аграрії Володимир Закалюжний та Борис Мельник.
Активну підтримку та допомогу у проведенні І етапу гри у нашій громаді організаторам надали комісаріат Носівського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки та чолі з Володимиром Тильним, будинок дитячої та юнацької творчості на чолі із Світланою Трейтяк, громадська організація учасників АТО та волонтерів на чолі з депутатом міської ради, волонтером Юрієм Коріньком, Чернігівський центр національно — патріотичного виховання, туризму та екскурсій учнівської молоді Олександр Єфіменко та Дмитро Сидько, які на етапі смуги перешкод допомогли не лише методично, а й спорядженням.
Протягом двох днів на змаганнях працювала польова кухня. В перший день учасників частували козацьким кулішем кухарі військової польової кухні з м. Чернігів, а другодні – самі учасники вправлялися у кулінарній майстерності з приготування носівської традиційної страви — гартаначки.
Відбулося! На єдиному диханні, піднесено, творчо, креативно, надзвичайно цікаво і патріотично. Саме на цих засадах маємо виховувати справжніх патріотів і майбутніх захисників, бо це не просто змагання, це справжня наука — любити і берегти свій край, відчуваючи гордість, що народилися і живемо у найпрекраснішій країні – Україні!
Прес-служба Носівської міської ради

 

Поділитися Facebook
A A A K K
Повернутися до звичайної версії сайту
Міська рада
Наша громада

Виконавчий комітет

Місцеві податки

Нормативні документи
З'язки з громадскістю

Архітектура та містобудування

Комунальна сфера
Освіта

Культура

Соціальний захист