gerb ukraine

Зміни починаймо із себе

Ми всі дуже любимо критикувати, вказувати всім хто що не так робить. При цьому чекаємо манни небесної, яка опуститься над нами усіма і почнемо жити красиво і щасливо. А головне у чистоті. Втім,   не задумуємося, що навіть найменші зміни починаються з кожного з нас, з відповідальності за свої вчинки, за свою совість і за свою життєву позицію. В багатьох вона суто споживацька: коли всі повинні, тільки не я.
Питання боротьби із сміттям старе, як світ, проте залишається актуальним так само, незважаючи на те, що всі господарі, прагнуть жити у чистоті та затишку. Натомість не гребуємо кинути папірець чи пляшку, чи будь — який непотріб і мимо урни, і в парку, а як почнемо наводити лад у себе в обійсті – краще й не уявляти, куди весь непотріб додумаються вивезти наші співгромадяни. І хоч по місту вже не бракує ані контейнерів, ані урн, неймовірна кількість сміття вивозиться цілеспрямовано і залишається після відпочинку у лісі. Особливо восени та навесні.
Всі це бачать. Коли їдемо з дітьми на природу, однак доводиться не милуватися красою та чистотою, а споглядати гори сміття, які виростають як гриби після дощу з настанням тепла.. Тільки якщо більшість побачивши ось таке неподобство намагається звернути подалі, у Носівці знайшлися небайдужі дівчата, яких можна назвати екологічними волонтерами. Юлія Падун, Людмила Ругаль, Неля Ляшенко та Люба Сало щодня займаються бігом. Для цього обирають різні маршрути у лісі біля Підгайного. Проте щоразу на своєму шляху зустрічають неймовірну кількість сміття. Пройти повз нього вони не можуть, тому щоранку вже ось другий рік поспіль дівчата збирають сміття у пакети, завантажують у свою автівку і везуть мішки до найближчих контейнерів.
Звісно, їм вдячність за небайдужість і за сумління, яке триває не одноразово і не показово – це їхня життєва позиція, однак як нам усім навчитися жити на планеті Земля не споживачами, як нарешті зрозуміти, що ми робимо зло і собі, і прийдешнім поколінням.
PS. Сьогодні волонтерки назбирали крім пластикових, скляних пляшок картоплю, кукурудзу і незлічиме число полієтиленових пакетів. Дякуємо вам, дівчата, за те, що власним прикладом демонструєте, як повинна людина ставитися до природи, якщо вона прагне жити на цій землі, ростити дітей, і просто думає про екологічне майбутнє свого рідного краю.
Прес-служба Носівської міської ради

Поділитися Facebook
A A A K K
Повернутися до звичайної версії сайту
Міська рада
Наша громада

Виконавчий комітет

Місцеві податки

Нормативні документи
З'язки з громадскістю

Архітектура та містобудування

Комунальна сфера
Освіта

Культура

Соціальний захист