gerb ukraine

Нотатки із сесії міської ради

14 березня в залі засідань відбулася 51  сесія  Носівської міської ради сьомого скликання. Перед початком пленарного засідання міський голова Володимир Ігнатченко привітав депутата міської ради вісьмох скликань Василя Кияницю з днем народження, яке він відзначає якраз сьогодні.

 Серед питань порядку денного найбільше обговорення        викликав розгляд  електронних петицій  щодо  безкоштовного перевезення  дітей та педагогічних працівників і безкоштовного харчування  дітей в закладах освіти. Начальник відділу  освіти, сім’ї, молоді та спорту міської ради Наталія Тонконог, яка доповідала по даним питанням,  аргументувала рішення. Адже відповідно до п.3 ст.56 Закону України «Про освіту»  з 1 січня нинішнього року Носівська міська рада забезпечує безоплатним гарячим харчуванням: дітей-сиріт; дітей, позбавлених батьківського піклування; дітей з малозабезпечених сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»; дітей з особливими освітніми проблемами, які навчаються у спеціальних і інклюзивних класах; дітей, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи; діти, батьки яких мобілізовані, загинули в зоні АТО; діти, вимушених переселенців; дітей з інвалідністю.

 Окрім того прийнята програму розвитку та удосконалення організації харчування в закладах освіти Носівської міської ради на 2019 рік передбачає фінансування перспективного меню, значно покращеного, яке відповідає всім нормам  та вимогам  організації гарячого харчування  в навчальних закладах. З січня 2019 року також до меню включено гарячі рідкі страви,  а виключено  ті продукти, які не користуються попитом у дітей.  І якщо спочатку батьки насторожено ставилися до такого нововведення, то буквально за місяць кількість  учнів, охоплених гарячим харчуванням, зросла.  Діти щодня у меню мають м’ясо  або рибу, сметану, тричі на тиждень соки тощо. Тобто покращення відчутне і в підтвердження тому – бажання дітей харчуватися смачною та корисною їжею. Натомість, бюджетні кошти, які раніше використовували на так зване  харчування, бо що можна приготувати на 7 грн.(зараз ціна в межах 12-14 грн), є можливість використати на  ремонт на оновлення шкільних їдалень. Буквально за перші два місяці нового року у всіх закладах, які подали заявки, оновлено посуд, придбана форма для кухарів, в їдальні першої міської школи замінено шість вікон та встановлена нова витяжка. Питання щодо здачі овочів для їдалень також прокоментувала очільниця овітянської галузі громади: воно є добровільним. Якщо хтось із батьків не має можливості чи бажання поділитися вирощеним, міська рада придбає  відповідно до потреби.

Стосовно    безкоштовних перевезень  учнів та педпрацівників. Пунктом 5 статті 13 Закону України «Про освіту» передбачено, що органи місцевого самоврядування різних адміністративно-територіальних одиниць мають право прийняти з урахуванням потреб і пропозицій територіальних громад спільне рішення про організацію здобуття початкової, базової та профільної середньої освіти в закладі освіти (його філії) та забезпечення підвезення здобувачів освіти до нього і у зворотному напрямку.

Пунктом 2 статті 56 Закону України «Про освіту» зазначено, що органи місцевого самоврядування забезпечують пільговий проїзд учнів та педагогічних працівників до місця навчання і додому у визначених ними порядку та розмірах за рахунок видатків відповідних місцевих бюджетів. Ще в 2017 році  міською радою затверджені та працюють програма «Шкільний автобус»,  яка передбачає безкоштовне підвезення і учнів, і педагогів  до навчальних закладів і в зворотному напрямку, а також  програма відшкодування вартості проїзду педагогічних працівників до місця роботи та у зворотному напрямку на 2019 рік.

Таким чином, 505 дітей шкільного віку та 41 педагогічний працівник мають змогу скористатися послугами шкільного автобуса, 26 вчителям, які працюють в сільській місцевості відшкодовується 50% від вартості проїзду.

Відповідно до ст.13 Закону України «Про освіту» для забезпечення територіальної доступності повної загальної середньої освіти Носівською міською радою створена і утримується мережа закладів освіти громади.

Кожна особа має право здобувати початкову та базову середню освіту в закладі освіти, що найбільш доступний та наближений до місця проживання особи(рішенням 36-Їсесії міської ради сьомого скликання від 04.05.2018 року №12/36-І/VII за кожним навчальним закладом закріплена територія обслуговування). Особи, які здобувають повну загальну середню освіту, проживають у сільській місцевості і потребують підвезення до закладу освіти і у зворотному напрямку, забезпечуються таким підвезенням за кошти місцевого бюджету.  Тому рішення депутатів по обох петиціях були однозначними: відхилити.

Крім того  депутатами міської ради були внесені зміни до міського бюджету, встановлений  норматив відрахування частини чистого прибутку підприємствами міської комунальної власності у 2019 році, затверджений склад та Положення Органу приватизації житлового фонду, який перебуває у комунальній власності Носівської територіальної громади, внесені зміни до програми організації громадських робіт на території Носівської громади на 2019 рік.

Також надали  дозволи  на закриття  клубу в с. Дебреве і на розроблення           детального плану території.  На сесії також розглянули ряд земельних питань, на цьому пленарне засідання 51-ї сесії міської ради завершило свою роботу.

 Прес-служба Носівської міської ради

 

Поділитися Facebook
A A A K K
Повернутися до звичайної версії сайту
Міська рада
Наша громада

Виконавчий комітет

Місцеві податки

Нормативні документи
З'язки з громадскістю

Архітектура та містобудування

Комунальна сфера
Освіта

Культура

Соціальний захист