gerb ukraine

Вічний біль Козар

11 березня 1943-го року буде поминальним, скільки б років не минало. Бо незагойною лишається рана цієї землі, омитої кров’ю безневинно спалених та закатованих місцевих жителів поліцаями та німецькими карателями. Не жаліли нікого: ні стариків, ні дітей. Трагедія за своїми масштабами мала б вже давно стати національною пам’яттю українців, адже загублено майже п’ять тисяч душ. Натомість з року в рік вшановується пам’ять про закатованих земляків зібранням біля скромного пам’ятника з вічним вогнем у Козарах. Щороку організатори намагаються урізноманітнити захід, залучаючи до відзначення цих подій учнів місцевої школи, мешканців старостинського округу, громадськість, священика. І люди йдуть до цих гранітних плит зі свічками і квітами, із вдячною і світлою пам’яттю про близьких і далеких родичів, які були у тому пеклі, стали очевидцями і відтворили події і жахливі подробиці 76-річної давності. Чи не найболючіше сьогодні тут було Марії Іванівні Демченко, яка нині , зважаючи на свій вік та здоров’я, живе у доньки в Носівці. Але ті часи, коли у свої дев’ять років дівчинка лишилася круглою сиротою, за один день втративши назавжди маму, тата, двох братиків і сестричку, не зітруться з її пам’яті , скільки житиме. Якби не її тітка Ганна, що прихистила сироту і виростила її, хтозна як би прийшлося цій дитині. А скільки ж їх таких було, страшно згадати, одним словом: пекло і в селі, і в кожній родині, і в кожній душі, яка хоч і лишилася не спаленою, однак навіки – спопеленою від неймовірних втрат.
До присутніх звернулася староста Тетяна Бруй, заступник голови райдержадміністрації Олена Кундюба, настоятель Свято-Покровського храму о.Георгій провів заупокійну літію за безневинно убієнними козарцями, а учні школи читали вірші: зворушливі, щемливі , які спонукали до роздумів над помилками історії, які стали фатальними.
По завершенню заходу присутні поклали квіти до пам’ятника, а також до пам’ятного знаку , встановленого на місці спаленого у 1943- у році разом з людьми храму. Звучала пісня про Козари,що линула увись між кронами височезних беріз до самого неба. Щоб пам’ятали. Завжди…
Прес-служба Носівської міської ради

Поділитися Facebook
A A A K K
Повернутися до звичайної версії сайту
Міська рада
Наша громада

Виконавчий комітет

Місцеві податки

Нормативні документи
З'язки з громадскістю

Архітектура та містобудування

Комунальна сфера
Освіта

Культура

Соціальний захист