gerb ukraine

За землю треба платити

Відповідно до частин першої та другої статті 21 Закону «Про оренду землі» орендна плата за землю – це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою за договором оренди землі. 

Згідно з пунктом 289.1 статті 289 Податкового кодексу, для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок.

Положеннями пункту 2 частини першої статті 13, частини першої статті 15 Закону «Про оцінку земель» визначено, що нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться у разі визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності. 

Підставою для проведення оцінки земель (бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок) є рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування.

Згідно з пунктом 3 частини першої статті 15 Закону «Про оренду землі» істотною умовою договору оренди землі є орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, способу і умов розрахунків, термінів, порядку її внесення, перегляду та відповідальності за її несплату.

Таким чином, нормативна грошова оцінка земель є основою для визначення розміру орендної плати, а зміна нормативної грошової оцінки земельної ділянки є підставою для перегляду розміру орендної плати.

Пунктом 286.1 ст. 286 Податкового кодексу України визначено, що при поданні платником податку податкової декларації разом з нею подається довідка(витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

Надалі така довідка надається  у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі

Технічна документація з нормативної грошової оцінка землі в межах міста Носівка була затверджена рішенням дев’ятнадцятої сесії Носівської міської ради шостого скликання від 03 липня 2012 року.

Таким чином, кожен платник податку, який має в оренді земельні ділянки, при поданні податкової декларації за 2013 рік повинен був подати і довідку (витяг) про новий розмір нормативної грошової оцінки землі.

Але, як показали вибіркові перевірки, не всі платники податків надали такі витяги і продовжували сплачувати орендну плату виходячи з попередньої нормативної грошової оцінки землі, що в свою чергу призвело до виникнення у таких суб’єктів господарювання значної заборгованості по сплаті орендної плати чи плати за землю.

Даний факт може бути кваліфікований відповідними правоохоронними органами як ухилення від сплати податків за що винні особи можуть бути притягнуті до адміністративної чи кримінальної відповідальності.

Виходячи з вищевикладеного, Носівська міська рада просить всіх користувачів та орендарів земельних ділянок комунальної власності, які при подачі щорічних декларацій не надали до органів ДФС витяги про нову нормативну грошову оцінку землі негайно усунути такі недоліки та на добровільній основі відшкодувати заборгованість з орендної плати та плати за землю.

 

 

Поділитися Facebook
A A A K K
Повернутися до звичайної версії сайту
Міська рада
Наша громада

Виконавчий комітет

Місцеві податки

Нормативні документи
З'язки з громадскістю

Архітектура та містобудування

Комунальна сфера
Освіта

Культура

Соціальний захист